Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 100 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 130
دیروز  ------------------دیروز ------------------14540
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 73274

آموزش مهارت‌های زندگی برای دانش آموزان باید نهادینه شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش در نشست ویژه با مسئولان آموزش و پرورش و مدیران مدارس، آموزش مهارت های زندگی برای دانش آموزان را ضروری دانست و تاکید کرد این آموزش ها باید در مدارس نهادینه شود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش، نشست آموزشی پیشگیری از اعتیاد با هدف برنامه ریزی برای اردوهای فرهنگی ورزشی و تفریحی برای دانش آموزان و همچنین بررسی روش های برگزاری جلسات آموزشی و کارگاه های مهارت زندگی با رویکرد پیشگیری از اعتیاد با حضور رئیس و معاونان اداره آموزش و پرورش و جمعی از مدیران مدارس کیش در اولین کافه سلامت هواپیمایی جزیره کیش برگزار شد.


در این نشست محمدحسن جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش در سخنانی گفت: با توجه به اینکه مدارس یکی از ارکان مهم در کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه می باشد، باید اردوهای تفریحی و فرهنگی به همراه کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در مدارس و برای دانش آموزان بطور مستمر برگزار شود.


وی با اشاره به اینکه موادمخدر برای هر فرد و بویژه دانش آموزان و جوانان مضر و خطرناک می باشد افزود : بسیاری از آسیب های اجتماعی ریشه در اعتیاد و مواد مخدر دارد.


جهان ضمن تقدیر از مسئولان اداره آموزش و پرورش کیش و مدیران مدارس جهت همکاری صمیمانه در سال گذشته برای برگزاری کارگاه های پیشگیری از اعتیاد در مدارس، با تاکید بر آموختن مهارت نه گفتن به دانش آموزان اظهار داشت: انتقال این مهارت باید در کلاس های درس به صورت عملی و با تمرین در فضای جامعه صورت گیرد.


این مقام مسئول با تاکید بر آموختن مهارت نه گفتن به دانش آموزان، خاطرنشان کرد: انتقال این مهارت و مقاومت در برابر تشویق های افراد ناباب به دانش آموزان، تنها با سخنرانی حاصل نمی شود بلکه بایستی در کلاس های درس، آموزش این مهارت به صورت عملی و با تمرین فضای واقعی اجتماع، صورت گیرد.


وی با تاکید بر اینکه معلمان و مربیان می توانند الگوهای خوبی برای نوجوانان و جوانان باشند افزود : رفتارهای صحیح باید از دوران مدرسه به نوجوانان آموزش داده شود .


جهان با اشاره به تلاش دشمنان نظام برای گمراه کردن جوانان گفت: دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با شیوه های مختلف از جمله اشاعه انواع مواد مخدر به دنبال خدشه دارکردن نظام مقدس اسلامی و منحرف کردن جوانان این مرز و بوم هستند.


وی در ادامه آموزش معلمان و کارکنان مدارس و خانواده ها در راستای آسیب های اجتماعی و بویژه اعتیاد را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: عدم آگاهی والدین و حتی سیستم آموزشی و دبیران مدارس و عدم اطلاع‌رسانی به موقع از ورود موادمخدر در کشور و رواج آن در میان جوانان از جمله مشکلات ماست که با برنامه ریزی های منسجم می توان این معظل را برطرف کرد.


وی با بیان اینکه هم دبیران و کادر آموزشی مدارس و هم اولیا باید حتماًٌ در این خصوص آگاهی داشته باشند تا بتوانند به خوبی از فرزندشان محافظت کنند،


دبیر شورا اظهار خشنودی از راه اندازی اولین کافه سلامت هواپیمایی در نوار ساحلی کیش که در آن ضمن ممنوعیت استعمال هرگونه ماده دخانی ، برای مراجعان نیز کتب و جزوات آموزشی در راستای پیشگیری از اعتیاد در نظر گرفته شده، از مدیران مدارس خواست اردوهای دانش آموزی را با هدف تفریح و آموزش در این مکان و مکان های سالم و فرهنگی برنامه ریزی کنند.


دکتر جاویدی سرپرست اداره آموزش و پرورش کیش نیز در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از اهتمام شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش بویژه دبیر این شورا در آگاهسازی نسل جوان از پیامدهای اعتیاد، اظهار امیدواری کرد با برگزاری اردوهای فرهنگی و تفریحی در اماکن پاک و سالم کیش بتوانیم در راه سالم سازی محیط آموزشی و پرورش جوانانی بانشاط و آگاه برای عرصه خدمتگزاری به کشور گام های اساسی و مهم برداریم.


گفتنی است، طرح کافه سلامت با حمایت شورای هماهنگی مبارزه باموادمخدر کیش اجرایی شده است و هدف این طرح استفاده از چشم اندازهای گردشگری، ایجاد محیطی آرام برای گفتگوی خانواده، آموزش، فرهنگ سازی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه دخانیات و موادمخدر، گفتگوی اجتماعی و بالا بردن مشارکت و مسئولیت اجتماعی دانش آموزان می باشد.

منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر کیش96.01.30

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است