Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 123 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10905
دیروز  ------------------دیروز ------------------12299
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 56891

اصفهان در رتبه چهارم كشف مواد مخدر قرار دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


استاندار اصفهان با بيان اينكه اصفهان در رتبه چهارم كشف مواد مخدر قرار دارد، گفت: با توجه به مصوبه دولت ۱۰ درصد بودجه فرهنگی کلان شهرها، باید به امر مبارزه با مواد مخدر اختصاص یابد که علاوه بر در اختیار گذاشتن این بودجه، حضور شهرداران نیز باعث هماهنگی، همکاری و مشارکت بیشتر با اعضای شورا هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در اولین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال جاری، اظهارداشت: براساس گزارش ارائه شده در سال ۹۵، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ۱۲ جلسه با ۲۲۶ مصوبه تشکیل داده که صد درصد انتظارات ستاد محقق شده است.


وي با بیان اینکه تشکیل جلسات این شورا در شهرستان ها بسیار مهم است، گفت: ارزیابی فرمانداران براساس اهمیت آن ها به تشکیل این جلسات و اجرای مصوبات و اهداف شورا صورت خواهد گرفت.


دبير شورا با تاکید بر اینکه شهرداران نیز باید در این جلسات حضور مستمر داشته باشند، افزود: شهرداران و اعضای شورای شهر در امر مبارزه با مواد مخدر جایگاه ویژه ای دارند چرا که در مدیریت شهری بسیار تاثیرگذار هستند.


زرگرپور اضافه کرد: در مصوبه ی دولت ۱۰ درصد بودجه ی فرهنگی کلان شهرها، باید به امر مبارزه با مواد مخدر اختصاص یابدکه علاوه بر در اختیار گذاشتن این بودجه، حضور شهرداران نیز باعث هماهنگی، همکاری و مشارکت بیشتر اعضای شورا هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خواهد شد.


وي به کشفیات سال گذشته اشاره کرد و افزود: براساس آمار، کشفیات سال ۹۵، ۳۹ تن می باشد که ۵.۵ درصد از کل کشفیات کشور را تشکیل می دهد که این میزان نسبت به سال ۹۴، ۳ درصد کاهش داشته و اصفهان در رتبه ی چهارم کشور در میزان کشفیات قرار دارد.


دبير شورا در ادامه؛ تعداد نقاط پاکسازی شده ی اصفهان را در سال ۹۵ را ۱۴۴۷ نقطه اعلام کرد و افزود: این میزان نسبت به سال ۹۴، ۲۵ درصد افزایش داشته است.


استاندار اصفهان به اجرای طرح آرامش ۷ اشاره کرد و افزود: طرح جمع آوری معتادین از ۲۰ اسفند ماه تا پایان خردادماه اجرا می شود که در این رابطه ۵۰۲۸ معتاد متجاهر و سارق معتاد دستگیر شدند که با این اقدام شاهد کاهش سرقت های نوروزی بودیم.


زرگرپور به وضعیت کمپ های ماده 15اشاره کرد و اظهارداشت: با پیگیری های صورت گرفته صلاحیت این کمپ ها تا حدودی مورد تایید قرار گرفت و حداقل همه ی آن ها با مجوز فعالیت می کنند با این وجود باید سیستم های نظارتی برای نظارت بر کار آن ها فعال شود تا کمترین تخلفات را در کمپ های ماده 15 شاهد باشیم.


همچنين احمد ربیع زاده، نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: استان اصفهان به دلایل جاذبه های توریستی و گردشگری و ورود گردشگران داخلی و خارجی از اقصی نقاط کشور و دنیا، علیرغم اینکه تعداد معتادین متجاهر کمتری نسبت به کلان شهرهای دیگر دارد ولی با توجه به اینکه وجود معتادین متجاهر می تواند تاثیر بدی را در ذهن میهمانان ایجاد کند دارای حساسیت است.


وي با بیان اینکه طرح آرامش ۷ در تمامی استان ها صورت گرفته است، گفت: این طرح در ۱۲ استان از جمله استان اصفهان به صورت ویژه اجرا می شود.


ربيع زاده با تاکید بر اینکه دستگیری معتادین متجاهر با توجه به همه ی ضوابط قانونی و حکم قضایی صورت گیرد، اظهارداشت: جمع آوری معتادین متهاجر دارای فرایندی است که باید در کل استان ها براساس آن اقدام شود.

منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان96.01.30

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است