Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 145 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10956
دیروز  ------------------دیروز ------------------12299
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 56942

تشریح فعالیت‌های ستادمبارزه با مواد مخدر/ جمع‌آوری ۱۴ هزار معتاد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر مهمترین فعالیت های ستاد را تشریح کرد و گفت: در طول اجرای طرح نوروزی ۱۴ هزار معتاد متجاهر جمع‌آوری و برخورد با خورده‌فروشان ۲ برابر شد.


به گزارش خبرنگار مهر، علی مویدی در نخستین نشست خبری در سال ۹۶ با ارایه آمار فعالیت های ستاد در سال ۹۵ و همچنین دستاوردهای طرح نوروزی ستادگفت :ستاد مبارزه با مواد مخدر تلاش کرده با همفکری اصحاب رسانه یک کارنامه شفاف و روشن و بدون ابهام به مردم ارایه کند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در بخش کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی افزود :یک سال پر کار در سال ۹۵ را پشت سر گذاشتیم سال ۹۵ سالی پر ازموفقیت برای ستاد مبارزه با مواد مخدر بود. و این موفقیت مرهون ارایه اخبار به صورت به جا به مردم و اطلاع رسانی درست به شهروندان رقم خورد امیدوارم در سال ۹۶ هم همکاری اصحاب رسانه در بحث مبارزه و پیشگیری از اعتیاد در جامعه همچنان ادامه داشته باشد

مویدی گفت در سال ۹۵ رویکرد اجتماعی شدن مواد مخدر را دنبال می کردیم با ایجاد یک دغدغه در بدنه حاکمیت و انتقال آن در بین احاد جامعه تحرکی عظیم را در بین مردم شاهد بودیم که باعث فعالیت های به جایی در امر اعتیاددو مبارزه با مواد مخدر رفموزد و بستر سازی مناسبی برای حضور مردم و مراکز علمی و آزمایشگاعی در امر مبارزه با مواد مخدر را رقم زد .

قایم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه تکیه بر توانمندی های دولتی و حکومتی به ویپزه در بحث اعتباد با وجود گستره آسیب های اجتماعی آن امکان پذیر نیست .امروزه بحث رویکرد اجتماعی شدن مواد مخدر را در دستور کار خود قرار داده ایم و با بهره مندی از منویات مقام معظم رهبری توانستیم گام های بلندی را برداریم و برای اولین بار بیش از ۴۲ درصد شاهد افزایش اقدامات پیشگیری در سطوح مختلف جامعه برای کاهش اعتیاد هستیم که این آمار بی نظیر است .

مویدی گفت امروز برای همه سطوح جامعه از مهد کودک تا دبیرستان و دانشگاه بسته های آموزشی منطبق با استانداردهای بین المللی داریم تا جایی که رویکرد اجتماعی شدن مواد مخدر به تایید سازمان ملل رسیده و خوشبختانه به یک بسیج همگانی در امر مبارزه با مواد مخدر رسیده ایم .امروز نزدیک به ۲۵۰ میلیون نفر در دنیا به مواد مخدر مبتلا هستند روند اعتیاد در دنیا رو به افزایش است .بیشترین قربانی و تلفات انسانی را اعتیاد به خود اختصاص داده است .

وی با اشاره به سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبریدگفت در بحث مقابله به دلیل همجواری با افغانستان و پاکستان اقدامات مقابله لی برای مسدود کردن مرز توفیقات خوبی داشتیم ۷۰۵ تن انواع مواد مخدر کشف شده که رشد ۱۴ درصدی را نشان می دهد که نشان می دهد در امر مقابله مرزبانان ما همچنان با این مافیا در حال جنگ هستند و یک لحظه غفلت نکرده اند .جا دارد از جانفشانی های مرزبانان عزیزمان تشکرکنیم .

مویدی افزود در سال ۹۵ در بخث درمان شاهد حرکت جدیدی بودیم در بحث نهتادات متجاهر ۴۰ هزار مهتاد متجاهر را ساماندهی کردیم و در پایان سال در ۱۲ استان طرح جدیدی را طراحی کرد و در ابام نوروز همکاران ما در دستگاه های مقابله ای بیش از ۱۶ هزلر و ۳۰۰ نفر معتاد متجاهر و ۸ هزار خورده فروش را ساماندهی کنیم .

منبع: مهر 96.01.20

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است