Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 143 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3864
دیروز  ------------------دیروز ------------------14116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 3864

نماينده مجلس: ضرورت تحقق مبارزه اجتماعی با مواد مخدر به شناخت دلایل گرایش به اعتیاد بستگی دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی درباره بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت: ضرورت تحقق مبارزه اجتماعی با مواد مخدر بستگی به شناخت دلایل گرایش به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی دارد و باید شفاف در این زمینه عمل کنیم .


سعید باستانی در گفت و گو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: متاسفانه در سال‌های گذشته اكثر دست‌اندکاران و فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر فقط بر روی وضع و اعمال قوانین مبارزه با اعتیاد تمرکز داشتند در حالیکه بايد دلایل گرایش افراد را به سمت این بلای خانماسوز بررسی و اقدامات پیشگیرانه وضع شود.


وی با بیان اینکه مبارزه کردن به طریق برخوردهای انتظامی و نظامی چندان در راستای مواد مخدر کارساز نیست و نبوده است ، اظهار کرد: به عنوان مثال بیکاری یکی از مهمترین دلایل گرایش به سمت مصرف انواع مواد مخدر است ، در حال حاضر حدود سه میلیون متقاضی کار در جامعه داریم که درصدی از آنها به مصرف این مواد سوق پیدا می کنند.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: اکنون اعتیاد به مواد مخدر به بحرانی ملی تبدیل شده باید بسترهای کاهش عرضه و تقاضای مواد مخدر هر چه سریعتر از سوی نهادهای بالا دستی در جامعه ایجاد شود ، ما نباید بگوییم که قوانین زیادی را برای مبارزه با مواد مخدر وضع کردیم بلکه ضرورت دارد راه درست مقابله با اعتیاد که همان پر کردن خلاهای ناشی از به سمت این بلای خانماسوز است را طی کنیم.


باستانی با اشاره به اینکه اعتیاد علاوه بر به خطر انداختن سلامت جسمانی افراد، تهدیدی بزرگ برای سلامت روانی جامعه است، گفت: اعتیاد در فرد معتاد بیش از آنکه باعث رنج های جسمانی شود، ، موجب از بین رفتن امید و عزت نفس می‌شود و او را از رشد و پویایی‌ای که هر انسان نیازمند آن است، بی‌بهره می‌کند.


نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی افزود: اعتیاد هزینه‌های زیادی را به خانواده تحمیل می‌کند و از طرف دیگر به خاطر کاهش فعالیت اقتصادی فرد معتاد و همین‌طور نیاز شدید و روز افزون او به تهیه‌ی مواد، ، باعث سوق داده‌شدن فرد به سمت اعمال مجرمانه می‌شود.


باستانی ادامه داد: اعتیاد روابط خانوادگی را دچار اختلال می‌کند و فرزندانی که در خانواده‌هایی با والدین معتاد رشد می‌کنند در معرض انواع آسیب‌های روحی و جسمانی هستند، که مهم‌ترین آنها افسردگی و بزهکاری است.


وی تصریح کرد: با توجه به مطالب یاد شده، باید هر چه سریعتر راه کاری اساسی برای شناخت علل گرایش به اعتیاد و فراهم کردن امکانات رفاهی و نشاط آور ، معیشتی و اقتصادی مردم اتخاذ کرد و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از نهادهای مختلف و دست اندرکار برای تحقق بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر حمایت کرده و زمینه های تحقق این رویکرد را فراهم می کنند.

منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر96.01.15

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است