Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 201 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7205
دیروز  ------------------دیروز ------------------14540
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 80349

گرامی داشت ياد و ادامه راه شهدای گرانقدر مبارزه با مواد مخدر یک ضرورت اجتماعی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوي گفت: گرامی داشت ياد و ادامه راه شهدای گرانقدر مبارزه با مواد مخدر ،یک ضرورت اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوي؛ ابراهيم قربان زاده دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوي در برنامه زنده راديويي با موضوع مبارزه با مواد مخدر با گرامیداشت و یادبود دو مرزبان شهید نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ستوان یکم جواد آرمش و ستوان دوم امیر نامدارکه دهم دی ماه جاری به شهادت رسیدند، گفت: شهدا با نثار جان خود در راه سالم سازي جامعه قدم برداشتند و خانواده های محترم شهدا با صبر و تحمل خود موجبات استمرار این انقلاب را فراهم ساختند.


وي ضمن ارج نهادن به ايثارگري شهداي مبارزه با مواد مخدر بيان داشت: بايد از فرهنگ ايثار و شهادت بهره برد و ادامه ‌دهنده راه شهدا باشيم، چون گرامیداشت ياد و ادامه راه شهدای گرانقدر، یک ضرورت اجتماعی است.


قربان زاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء و ایثـارگران نیروی انتظامي تصريح كرد: برای حفظ امنیت و جلوگیری از معضل خانمان‌سوز اعتیاد خون‌های زیادی ریخته شده و هم‌اکنون نیز سربازان غیور اسلام و مجاهدان فی سبیل الله در مناطق مرزی و در ماموريت سخت و سنگين مبارزه با مواد مخدر خط مقدم مبارزه با اشرار و عاملان انتقال مواد مخدر هستند و پیشرفت‌های امروز در زمینه های مختلف علمی و فرهنگی و نظامی جز در سایه فداکاری‌ها و رشادتهای شهدا امکانپذیر نبوده است.


وي با اشاره به اینکه شهدا الگوهای ماندگار برای نسل‌های آینده هستند تصریح کرد: شهیدان مبارزه با مواد مخدر با جان خود سلامتی، پاکی و آرامش را برای جامعه به ارمغان می آورند و فرهنگ عميق شهادت موجب شده كه نظام از هجمه تهديد مواد مخدر در امان باشد، لذا توسل به خدا و شهدا راه نجات از آسيب‌هاي اجتماعي است.


دبير شورا ضمن تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا به ویژه شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر ، گفت: شهدای نیروی انتظامی پرچم دار حق و هدایتگر راه حقیقت هستند و خانواده‌هاي معظم شهدا کسانی هستند که استوار و مقاوم، در راه حفظ و تثبیت آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و دشواری‌های زیادی را به جان خریدند الگوگیری از این عزیزان می تواند سلامت کامل جامعه را بدنبال داشته باشد زیرا مواد افیونی سبب نابودی نسل جوان است.


قربان زاده تصریح کرد: استان خراسان رضوي در همسایگی بزرگترین تولید کننده مواد مخدر سنتی در دنیا، یعنی افغانستان است و یکی از راه های ترانزیت مواد مخدر که قاچاقچیان انتخاب می کنند، به دلیل کوتاهی مسیر به سمت غرب و اروپا، خراسان رضوي است. قطعا در راه مبارزه قاطع با قاچاقچيان مواد مخدر و سوداگران مرگ، که منفعتشان در افزايش گرايش به مواد مخدر است، نيروي انتظامي با تمام قوا و با همفکري، همگرايي و برخورد قاطع و عزم ملي تلاش خواهد كرد و اين بلاي خانمانسوز را بسيار کاهش خواهد داد.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوي با بیان اینکه کشور ایران در طول دو دهه گذشته با تقدیم بيش از 3700 شهيد والا مقام و بيش از 12 هزار جانباز سرافراز ، مبارزه سنگینی با گسترش قاچاق مواد مخدر داشته است، اضافه کرد: هدف ما در این راستا، کاهش تقاضا، پیشگیری، درمان و حمایت اجتماعی است و سیاست محوری ستاد هم به سمت مبارزه همه جانبه، بدون غفلت از عرضه است.


قربان زاده در خصوص ‏نقش محوري ايران در جلوگيري از ترانزيت موادمخدر گفت: جمهوري اسلامي ايران از ابتداي پيروزي انقلاب با الهام از ديدگاه ارزش‌مدار و مبتني بر تعاليم دين مبين اسلام، مبارزه با مواد مخدر را فراتر از مسأله‌اي ‏درون كشوري، به‌عنوان امري فراملي مدنظر قرار داده و اقدامات گسترده‌اي را در جهت پاسداري از حريم امنيت جسمي و ‏رواني افراد انجام داده است.‏


وي افزود: بر همين مبنا ، جمهوري اسلامي ايران با مبارزه‌اي جدي و بي‌امان نگاه جهانيان را به ايران تغيير داده و سال‌هاست كه دنيا از جمهوري اسلامي ‏ايران به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان ياد مي‌كند.‏


دبيرشوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر خراسان رضوي افزود: از ابتدا ، استراتژي مقابله با توليد و عرضه به عنوان راهبرد محوري انتخاب و مجموعه اقدامات در برخورد با شبكه‌ها و باندهاي قاچاق بسيار جدي و مهم مي باشدكه تكميل مستحدثات مرزي و تقويت نيروي انساني، تجهيزات و لجستيك يگان‌هاي ‏خودي در طول مرزها ، تقويت تجهيزات گلوگاه هاي ايست بازرسي در مسیر ترانزیت به دو کشور افغانستان و ترکمنستان از آن جمله است .


گفتني است؛ ستوان یکم جواد آرمش و ستوان دوم امیر نامدار از فرماندهان پاسگاههای حوزه استحفاظی هنگ مرزی تایباد روز جمعه 10 دی ماه در درگیری با اشرار و سوداگران مواد مخدر به درجه رفيع شهادت رسیدند.

منبع: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوي95.12.28


کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است