Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 169 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 240
دیروز  ------------------دیروز ------------------14540
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 73384

تأکید استاندار اصفهان بر جمع آوری معتادین متجاهر با هماهنگی پلیس و بهزیستی در ایام نوروز

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

استاندار اصفهان اظهارداشت: با توجه به درپیش بودن تعطیلات نوروزی و ورود مسافرین به اصفهان، معتادین متجاهر با هماهنگی پلیس و بهزیستی جمع آوری خواهند شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در جلسه اين با اشاره به تعطیلات سال نو اظهارداشت: پیش بینی می شود که در این ایام بیش از سه میلیون مسافر برای گذراندن تعطیلات و استفاده از جاذبه های گردشگری به اصفهان سفر کنند.


وي با بیان اینکه در جلسه ی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برنامه ی خاصی برای این ایام تدوین شده است، گفت: این برنامه مورد تأیید وزیر کشور نیز قرار گرفته است.


رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان به تشریح این برنامه پرداخت و گفت: در استان اصفهان تعداد معدودی معتاد متجاهر وجود دارند که مشکلاتی از جمله ایجاد منظر نازیبا در شهر و سرقت از مسافرین ایجاد می‌کنند که این مشکلات در شأن اصفهان نیست.


رسول زرگرپور افزود: براساس برآورد صورت گرفته حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر از این معتادان در اصفهان هستند که از این تعداد صد نفر زن می باشند ودر شهر اصفهان به طور تقریبی ۴۰۰ نفر معتاد متجاهر شناسایی شده اند.


وی اظهار داشت: براساس پیش بینی صورت گرفته از هفته آینده تمامی معتادان متجاهر با تمرکز بر شهر اصفهان جمع‌آوری خواهند شد و به مراکز ماده ی ۱۵ و ۱۶ اعزام خواهند شد و در طول این مدت که بیش از یکماه خواهد بود هم منظر شهر زیبا خواهد شد و هم به نحوی از سرقت های خردی که در مکانهای اسکان مسافران و گردشگران صورت می گیرد جلوگیری خواهد شد و این معتادان نیز تحت درمان قرار خواهند گرفت.


زرگرپور در ادامه به فعالیت خیریه ها در زمینه ی پیشگیری از مواد مخدر اشاره کرد و افزود: خیرین در موضوعات مختلف فعالیت می کنند ولی خیریه ای که کار فرهنگی می کند و در رابطه با پیشگیری از مواد مخدر دخالت می کند برای اولین بار در استان اصفهان آغاز بکار کرده است که تجربه ی بسیار خوبی در اصفهان بوده و الگویی برای دیگر استان ها شده است و باید با این فعالیت ها اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را قدم به قدم متجلی نماییم.


استاندار تاکید کرد: باید اینگونه خیریه ها افزایش یابند چرا که می توانند در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر بسیار موثر عمل کنند و در کنار آن باید ساختاری برای خیرین ایجاد شود که خدمات آن ها همپوشانی نداشته باشد و در هم افزایی با یکدیگر فعالیت کنند.


رسول زرگرپور در پایان میزان کشفیات مواد مخدر را ۳۸ تن خواند و گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۶ درصد کاهش داشته است.


گفتنی است در این جلسه گزارش هایی از جلسات موادمخدر فرمانداری ها و کمیته ها و کمیته ی شناسایی اموال و دارایی های قاچاقچیان، اقدامات مجمع خیرین پیشگیری از اعتیاد امام حسن عسکری(ع) و روند اجرای طرح کرامت در شهرستان فلاورجان به جلسه ارائه گردید.

منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان95.12.25

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است