Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 203 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7209
دیروز  ------------------دیروز ------------------14540
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 80353

شرایط اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر در کمیسیون قضایی مجلس مشخص شد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفت: شرایط حکم اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر در کمیسیون قضایی مشخص شد که حسب مورد برای این قاچاقچیان حکم اعدام، حبس درجه یک و درجه دو صادر می‌شود.


حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز طرح الحاق یک ماده به قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مورد بررسی و بخش‌هایی از آن مورد تصویب قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون، مرتکبین جرائم این قانون که برای آنها مجازات اعدام یا حبس ابد تعیین شده، در صورت احراز شرایط زیر مفسد فی‌الارض شناخته شده و به مجازات اعدام و مصادره اموال ناشی از فروش مواد مخدر و روان‌گردان، محکوم می‌شوند.

کسانی که در امر قاچاق مواد مخدر اقدام به حمل و یا استفاده از سلاح گرم در مقابله با مأموران کرده و یا رهبری و حمایت مالی از قاچاقچیان مواد مخدر داشته باشند و اینکه در امر قاچاق از افراد زیر 18 سال استفاده کنند و یا اینکه فرد در ارتکاب جرائم موضوع این قانون سابقه حکم قطعی اعدام، حبس ابد و یا حبس بیش از 15 سال را داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: در سایر موارد مذکور در این قانون محکومین به اعدام حسب مورد به حبس درجه یک ( بین 25 تا 30 سال) و جزای نقدی درجه یک تا دو برابر و محکومین به حبس ابد به حبس درجه دو و جزای نقدی درجه دو محکوم می‌شوند.

نوروزی در پایان خاطرنشان کرد: یک بند و دو تبصره دیگر از این طرح باقی مانده که در جلسه آینده کمیسیون مورد بررسی و تصویب قرار خواهد گرفت.

منبع: فارس 95.12.08

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است