Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 309 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3204
دیروز  ------------------دیروز ------------------15410
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18613

وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان: شورای امنیت کشور دستور تخریب کشتزارهای خشخاش را صادر کرده است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان گفت که شورای امنیت این کشور دستور تخریب کشتزارهای خشخاش را در تمامی استان های این کشور صادر کرده است.

به گزارش ایرنا، «سلامت عظیمی» روز شنبه در نشست مسئولان استانی مبارزه با مواد مخدر افغانستان گفت که این نشست برای اجرای کامل این دستورالعمل با هماهنگی و همکاری مقامات محلی و نیروهای پلیس برگزار شده است.


وی از مسئولان اداره مبارزه با مواد مخدر 34 استان افغانستان خواست تا با کمک استانداران و نیروهای پلیس، کار تخریب کشتزارهای خشخاش را آغاز کنند.


خانم عظیمی در عین حال، کمبود بودجه را یکی از چالش های مبارزه با مواد مخدر در افغانستان یاد کرد و تصریح کرد که این پدیده خود یکی از چالش های فراروی امنیت در افغانستان است.


وی، موجودیت و افزایش کشت و تولید مواد مخدر در افغانستان را نگران کننده اعلام کرد و گفت: اگرچه جامعه جهانی به دولت برای نابودی مواد مخدر کمک کرده است، اما هنوزهم این پدیده زندگی مردم این کشور و جهان را تهدید می کند.


وی، افزود که رئیس جمهوری افغانستان و شورای امنیت ملی کشور دستور داده اند تا براساس یک طرح 5 ساله که اینک در سال دوم آن قرار داریم، مزارع خشخاش را تخریب کنند.


وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان گفت که آگاهی دهی برای مردم، بسیج ملی علیه مواد مخدر و مشارکت زنان در این مبارزه بااهمیت خواهد بود.
وی افزود که 3.5 میلیون جوان افغان به مواد مخدر معتاد هستند.


201 هزار هکتار زمین در سال 2016 زیر کشت خشخاش قرار دارد که نسبت به سال 2015 میلادی که 183 هزار هکتار زمین زیر کشت این محصول قرار داشت، 10 درصد افزایش نشان می دهد.

منبع: ایرنا 95.12.08

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است