Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 59 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1372
دیروز  ------------------دیروز ------------------12333
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 86849

هشدار کارشناسان آمریکایی درباره خطرات "ماری‌جوآنای مصنوعی"

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

کارشناسان آمریکایی در گزارشی هشدار دادند: این روزها "ماری جوآنای مصنوعی" تعداد بیشتری از مصرف‌کنندگان را در این کشور راهی بیمارستان‌ها می‌کند.

به گزارش ایسنا، این مخدر که در آمریکا با اسامی K2، چاشنی یا عناوین دیگر به فروش می‌رسد، ترکیبی از مواد شیمیایی است که اثرات مشابه به گیاه ماری جوآنا در مصرف‌کننده ایجاد می‌کند اما به گفته کارشناسان می‌تواند دو تا 100 برابر قوی تر از آن باشد.

دکتر «اسکات تراکوور» از متخصصان بخش روانشناسی بیمارستان «زوکر هیل ساید» در نیویورک در این باره گفت: این مواد مصنوعی واقعا خطرناک هستند.

کراکوور تصریح کرد: این ترکیبات به سرعت، مصرف‌کنندگان را آشفته و پریشان می‌کنند و این افراد فوق‌العاده تحریک‌پذیر و بسیار پرخاشگر می‌شوند. هم چنین ممکن است پس از مصرف این ترکیبات بیش از اندازه خواب آلوده شده و نتوانند روی پاهای خود بایستند.

به گزارش یونایتدپرس، وی افزود: تنها در هفته جاری 33 نفر در منطقه "بروکلین" نیویورک که از K2 مصرف کرده بودند پس از اینکه تعادل خود را از دست داده و روی زمین افتاده بودند به بیمارستان منتقل شدند.

یکی دیگر از کارشناسان این حوزه می‌گوید: این مواد بسیار وحشتناک هستند و دیدن صحنه بی تعادلی در مصرف‌کنندگان شما را به یاد فیلم‌های «زامبی‌ها» می‌اندازد. این ماده مخدر واقعا مصرف‌کنندگانش را فلج می‌کند.

بر اساس این گزارش، در مناطق دیگر ایالات متحده نیز اوردوز با این ماده مخدر موجب بروز مشکلات جدی نظیر آسیب قلبی و کلیوی، هذیان گویی، کما و حتی مرگ شده است.

منبع خبر: ايسنا 95.04.25

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است