Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 88 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10083
دیروز  ------------------دیروز ------------------4366
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 14449

كاهش تقاضا مواد مخدر در خراسان جنوبي مرهون تلاش‌هاي استان در جهت اقدامات پيشگيرانه و درماني است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

استاندار و رييس دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان خراسان جنوبي، ميزان كاهش تقاضا مواد مخدر در خراسان جنوبي را مرهون تلاش‌هاي استان در جهت اقدامات پيشگيرانه و درماني دانست.

‏به گزارش روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد استان خراسان جنوبي، قهرمان رشيد در جلسه اين شورا كه به رياست وي برگزار شد، به موقعیت خاص استان با توجه به دارا بودن 460 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان ‏اشاره کرد و گفت: رشد کاهش تقاضا در عرصه مواد مخدر مرهون اقدامات صورت گرفته در جهت پیشگیری، ‏و درماني در استان است.

وي با توجه به عدم فعالیت مرکز اقامتی میان مدت ویژه بانوان در استان، خواهان تاسیس و راه‌اندازی مرکزی ‏ویژه پذیرش این افراد شد.

184 مركز غيرمجاز درمان اعتياد در سطح كشور پلمپ شد
همچنين بابك دين‌پرست معاون كاهش تقاضا و توسعه مشاركت‌هاي مردمي ستاد در اين جلسه گفت: 3940 مرکز درمان سوء ‏مصرف مواد مخدر موضوع ماده 15 قانون در کشور فعال می‌باشند و در این مراکز معتادان به صورت داوطلبانه ‏برای ترک اعتیاد مراجعه و تحت درمان قرار می‌گیرند که علاوه بر این، مراکز درمان ، نگهداری و کاهش آسیب ماده ‏‏16 نیز در جهت درمان معتادان متجاهر بی‌خانمان در برخی از استان‌های کشور در حال فعالیت ‏می‌باشند.‏

وي با بیان اینکه از امسال استانداردسازی مراکز درمان اعتیاد در دستور کار ستاد قرار گرفته است، افزود: ‏در این زمینه مراکز غیر مجاز درمان شناسایی و پلمپ شده‌اند که تاکنون 184 مرکز غیر مجاز ‏در کشور پلمپ شده و 72 مرکز نیز در چرخه دریافت مجوز قرار گرفته‌اند.

دين‌پرست از کاهش بيست و هشت و سه دهم درصدي فوتی‌های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در هفت ماهه امسال در کشور نسبت به ‏مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت:‏ در این مدت به‌طور متوسط روزانه يازده و نيم نفر به دلیل سوء مصرف مواد مخدر در کشور فوت می‌کنند.

وي با تاكيد بر اينكه اشتغال و مسکن معتادان تاثیر بسزایی در ترک مواد و پیشگیری از عود این بیماران دارد، گفت: در ‏بخش مسکن مهر 4751 سهمیه به استان‌ها ابلاغ شده که تاکنون 2628 نفر برای دریافت مسکن ثبت نام ‏کرده‌اند.

معاون كاهش تقاضا و توسعه مشاركت‌هاي مردمي ستاد در ادامه، نرخ شیوع اعتیاد در کشور را دو و شصت و پنچ صدم درصد در جمعیت بین 15 تا 65 سال اعلام كرد و در ارتباط با کمک به راه‌اندازی مرکز اقامتی میان مدت ویژه بانوان در استان قول مساعد داد.

گفتني است؛ وي در اين سفر در جلسه كميته درمان و نگهداري و كاهش آسيب ماده 16 استان شركت و از مركز ماده 16، تعدادي مركز درماني "سمن درمان و كاهش آسيب" و مرکز اقامتي بلند مدت استان ‏TC‏"‏، بازديد ‏كرد.


منبع خبر: روابط عمومي شوراي هماهنگي مبارزه با مواد استان خراسان جنوبي91/12/20

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است