Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 72 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10023
دیروز  ------------------دیروز ------------------4366
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 14389

استاندار سمنان برایجاد مرکز ویژه پلیس محور معتادین درسمنان تاکید کرد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

سمنان – استاندار سمنان بر ایجاد مرکز نگهداری ویژه پلیس محور برای معتادین در سمنان تاکید کرد.

ˈعباس رهیˈ در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان سمنان، گفت: ایجاد این مرکز نگهداری در مرکز استان ضروری است تا معتادین خطرناک در این مرکز به صورت ویژه تحت مراقبت باشند.

وی خواستار فعالیت مستمر و گسترده تر اداره کل بهزیستی استان و دانشگاه های علوم پزشکی سمنان و شاهرود در اجرای برنامه های پیشگیری از اعتیاد در گروه های سنی و محیط های گوناگون و همچنین ارائه خدمات درمانی ویژه معتادین شد.

ˈعلیرضا خلخالیˈ معاون سیاسی امنیتی استانداری سمنان با اشاره به فعالیت هفت مرکز درمان اعتیاد در استان سمنان، اشتغال و دریافت تسهیلات برای معتادین بهبودیافته را از معضلات آنها عنوان کرد و اظهار داشت: پیشگیری مهمترین محور فعالیتهای مبارزه با موادمخدر است که در این راه باید از مشارکتهای عمومی و توان مردم بهره گرفت.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز در این نشست با اشاره به اجرای برنامه های سند جامع پشگیری از سوء مصرف موادمخدر، گفت: برای 204 هزار نفر از جمعیت استان سمنان برنامه های سند جامع پیشگیری از سوء مصرف موادمخدر اجرا شده است.

ˈجعفر جندقیˈ با بیان اینکه 50 درصد از دانشجویان مشغول به تحصیل در استان سمنان تحت پوشش برنامه های سند جامع پیشگیری از اعتیاد قرار دارند، اضافه کرد: 51 هزار و 200 نفر در قشرها و محیط های مختلف تحت پوشش برنامه های پیشگیری اولیه از اعتیاد هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به فعالیت 15 سازمان مردم نهاد در برنامه های پیشگیری و فرهنگی این دانشگاه، کمبود نیروی متخصص مرتبط با اعتیاد، اختصاص نیافتن یک درصد اعتبارات دستگاه های اجرایی به فعالیت های جایگزین، نبود شاخص های مناسب برای ارزشیابی برنامه های اجرایی سند پیشگیری، محدودیت های پژهشی در زمینه اعتیاد به موادمخدر در مراکز علمی و .... را از مهمترین معضلات برنامه های پیشگیری از اعتیاد عنوان کرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سمنان نیز گفت: هفت مرکز درمان معتادین در استان سمنان فعالیت دارند که در نیمه اول امسال 230 هزار نفر به آنها مراجعه کرده اند.

ˈغلامرضا محمدیˈ اظهار داشت: 44 درصد از اعتیاد این افراد تریاک، 6/3 درصد هروئین، هفت درصد روانگردانها، 15 درصد کراک و بقیه افراد نیز به مصرف دیگر موادمخدر اعتیاد داشتند.

ˈمعصومه میراجˈ معاون امورپیشگیری اداره کل بهزیستی استان سمنان نیز از اجرای طرح های اجتماع محور پیشگیری از سوء مصرف موادمخدر برای 92 هزار نفر از مردم استان سمنان خبر داد.ک/2


منبع خبر: ايرنا 91/12/11

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است